83 % procent Pražanů si přeje méně reklamy v ulicích

Patříte mezi ně? V tom případě zbystřete!

Množství reklamy ve veřejném prostoru setrvale roste: 

👉 Městská společnost Technologie hlavního města Prahy v nedávné době zaplavila ulice včetně památkově chráněných území reklamními cedulemi na sloupech veřejného osvětlení a vymlouvá se na to, že prý nejde o reklamu, ale navigaci…

👉 K podobnému kroku se chystá i další městská společnost Dopravní podnik, která chce reklamu pověsit na více než 1 000 sloupů trakčního vedení.

👉 Přibývají úseky tunelů metra, kde za okny běží reklamní animace.

👉 Většina billboardů na pozemcích vlastněných městem je nelegální.

👉 Magistrátní Odbor pozemních komunikací a drah soustavně a dlouhodobě v agendě povolování billboardů postupuje v rozporu se zákonem.

👉 Nařízení o regulaci reklamních plachet (mohou být umístěny pouze na slepých štítových stěnách mimo historické centrum a nesmí být nasvíceny) je vymáháno tak impotentně, že v centru Prahy stále visí desítky nelegálních plachet.

A možná bude hůř. V poslední době sílí tendence na rozvolnění stávajících pravidel. Místo potřebného zpřísnění reálně hrozí, že reklama bude vpuštěna i na místa, kam dnes nesmí. Praha tak aspiruje na titul „Skanzen reklamního smogu“.

Chcete to zastavit? Prosím, podepište naší petici a šiřte jí dál mezi své známé, kterým záleží na tom, v jakém prostředí žijí:

https://gov.cz/e-petice/1794-nechceme-dalsi-reklamu-v-praze-praha-nesmi-byt-skanzenem-vizualniho-smogu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *